Pytania i Odpowiedzi

Do czego służy System Star B2B ?

System Star B2B to modułowy system handlu i usług online oparty o przeglądarkę internetową. System Star B2B wspomaga i automatyzuje wszystkie procesy zachodzące pomiędzy kontrahentami. 

Dla kogo jest przeznaczony system Star B2B ?

System Star B2B przeznaczony jest dla szerokiego grona odbiorców. Dzięki swojej modułowej budowie może używać go:

 • Hurtownik
 • Dystrybutor
 • Producent
 • Reseller
 • Usługodawca
 • Właściciel sklepu internetowego

Kto ma dostęp do mojego katalogu w systemie Star B2B ?

Katalog systemu Star B2B i przesyłanie danych do katalogu jest szyfrowane i posiada certyfikat bezpieczeństwa Verisign. Wyłącznie użytkownik posiada dostęp do swojego katalogu w systemie Star B2B. Modułowa budowa systemu Star B2B umożliwia nadawanie wielu loginów dla pracowników z różnymi prawami dostępu do katalogu.

Czy wszyscy odbiorcy hurtowi maja takie same ceny ?

W systemie Star B2B można nadać swoim odbiorcą hurtowym indywidualne ceny. Poszczególni odbiorcy hurtowi mogą mieć podobne lub zupełnie inne ceny na produkty i usługi.

Czym rożni się system Star B2B od mojego programu handlowego ?

Podobnie jak w programie magazynowo-księgowym system Star B2B posiada katalog produktów i bazę danych o klientach.  W odróżnieniu od klasycznego programu magazynowo-księgowego system Star B2B umożliwia poszerzenie opisu produktów i usług, udostępnienie go online klientowi przez przeglądarkę internetową. Kolejne moduły systemu Star B2B pozwalają przygotować ofertę handlową z indywidualnym cennikiem dla klienta oraz sprawdzić stany magazynowe własnego dostawcy. Sam program magazynowo-księgowy nadal potrzebny będzie Państwu do wystawiania paragonów i faktur.    

Posiadamy system Symfonia Handel, czy system Star B2B pozwala na obsługę zamówień i ofert ?

Tak, system Star B2B pozwala na obsługę zamówień, ofert i kosztorysów. System Star B2B posiada możliwość pobrania z Symfonii Handel bazy danych o produktach i klientach. Pozwala to przygotować szczegółową ofertę handlową dla klienta, którą po zaakceptowaniu, możemy w prostu sposób zmienić w zamówienie. Faktura VAT wystawiona w Symfonii Handel przy realizacji zamówienia dzięki systemowi Star B2B może zostać przesłana do klienta w postaci pliku PDF.

Czy można wypróbować system Star B2B przed zakupem ?

Tak, można wypróbować system Star B2B przed sprzedaż wystarczy złożyć naszej stronie internetowej zamówienie na 14 dniowy dostęp testowy.

Jakie są wymagania aby korzystać z systemu Star B2B ?

System Star B2B przeznaczony jest dla wszystkich podmiotów gospodarczych prowadzących działalność handlową

Od strony technicznej wystarczy komputer wyposażony w przeglądarkę internetową i posiadający dostęp do Internetu.

Chce zaopatrywać się w B2B Online, jakie produkty mogę kupować w B2B Online ?

B2B Online jest obecni są dostawcy z wielu branżach handlowych, miedzy innymi hurtownie:

 • IT
 • AGD
 • artykułów biurowych
 • elektronarzędzi
 • budowlane
 • motoryzacyjne
 • foto
 • zabawki
 • książki i media
 • odzież
 • spożywcze

Czy można używać systemu Star B2B w innym języku niż Polski ?

W przypadku indywidualnej instalacji systemu Star B2B moduł zarządzający systemem jest w języku polskim i angielskim. W przypadku witryny online Systemu B2B możliwa jest lokalizacja do dowolnego języka europejskiego.

Prowadzę hurtownie, czy system Star B2B zapewnia obsługę klientów hurtowych ?

Tak system Star B2B zapewnia obsługę klientów hurtowych, możliwe jest prowadzenie bazy klientów, w której będzie przechowywana pełna historia ofert i zamówień. Integracja z programem magazynowo-księgowym pozwoli udostępnić online klientowi stale aktualną informację o stanach magazynowych. Dodatkowo moduł cen pozwala nadawać każdemu klientowi odrębne ceny na oferowane produkty i usługi.

Jak system Star B2B weryfikuje klienta zakładającego nowe konto ?

Zarządzając systemem Star B2B udostępniamy swoim klientom witrynę online do przeprowadzania transakcji. Klient przed pierwszym logowaniem musi wypełnić formularz rejestracyjny w którym podaje dane swojej firmy w tym numer NIP. Witryna online systemu Star B2B automatycznie weryfikuje prawidłowość podanego numeru NIP przez klienta. Podanie złego numeru NIP uniemożliwia dokończenie formularza rejestracyjnego.